بوتیک هتل شیراز  - در سال های اخیر در میان هتل هایی که دارای تعداد اتاق هایی کمتر از 100 اتاق می باشند واژه ای متداول شده است. معمولا گردانندگان این دسته از هتل ها تمایل دارند این برچسب را بر روی هتل خود بزنند. جدا از اینکه معنی واقعی این واژه چیست و هتلی از این نوع می باید چه سرویس هایی به میهمانان خود ارائه نماید تا در این دسته از هتل ها قرار گیرد، متاسفانه استفاده از این واژه بیشتر ابزاری برای تبلیغات بوده تا اینکه به میهمان اطلاعات دقیقی از هتلی که برای اقامت خود انتخاب نموده است ارائه نماید . در این مقاله سعی در تشریح معنی واقعی بوتیک هتل خواهیم نمود .

hotel shiraz

بوتیک هتل (Boutique Hotel

به آن دسته از هتل‌هایی گفته می‌شود که به خاطر خاص بودن سبک هنری و معماری خود شهره هستند. آنها معمولا کوچکتر از گراندهتل‌ها بوده و لوکس بودن هدف اصلی آنها نیست؛ بلکه خود، هدف اصلی بازدید هستند.

اندازه ساختمان هتل :

اول از همه بوتیک هتل از نظر اندازه بزرگ نیست و معمولا دارای تعداد اتاق هایی بین 10 تا 100 اتاق است. از طرفی به هتل هایی که کمتر از 10 اتاق داشته باشند اما سایر خصوصیات بوتیک هتل را داشته باشند بوتیک هتل گفته نمی شود. طراحی و معماری داخلی هتل به نحوی است که میهمانان در آن احساس راحتی نموده و واژه Home away Home (از خانه به خانه) در آن نمود بارزی دارد .

وابسته نبودن هتل :

یک بوتیک هتل نباید به برند خاصی وابسته باشد و یا زیر مجموعه ای از هتل های زنجیره ای باشد . حتی در صورتی که یک هتل از نوع بوتیک هتل زیر مجموعه ای از یک هتل لوکس باشد باز هم می باید دارای استاندارد ها و سرویس های متمایزی باشد که در راستای بهبود میزان رضایت میهمانان در محیطی صمیمی باشد.

بوتیک هتل ها گران نیستند اما متمایز هستند:

«بوتیک هتل» یک‌اصطلاح تلفیقی است‌که در آمریکای‌شمالی و بریتانیا برای توصیف نوع متمایزی از هتل‌ها بکار گرفته می‌شود (هم‌اکنون این اصطلاح در سراسر دنیا به صورت یک استاندارد استفاده می‌شود). واژه «بوتیک» که از زبان فرانسوی وام گرفته شده در اصل برای نام‌گذاری فروشگاه‌هایی بکارگرفته می‌شد که بصورت تخصصی کالاهای نایاب و خوش قیمت  را در مقیاسی کوچک (در برابر فروشگاه‌های بزرگ و به اصطلاح زنجیره‌ای)، عرضه می‌کردند.

به دلیل سایز کوچکتر بوتیک هتل ها نسبت به هتل های بزرگ این دسته از هتل ها می توانند امکانات خاص را برای مشتریان خاص خود فرآهم نمایند. به اصطلاح، خدماتی شخصی سازی شده را نسبت به سایرین به میهمانان خود ارائه نمایند.

خدمات خاص برای میهمانانی خاص :

بوتیک هتل ها خدماتی را آماده ارائه برای انواع میهمانان خود ارائه می نمایند که کاملا منطبق بر نیاز های آنان می باشد. به عنوان مثال برای تجار امکانات خدمات تجاری از جمله خط تماس تلفنی اختصاصی و یا خدمات منشی گری را مهیا می سازند . 

دکور و فضای بوتیک هتل :

در اين گونه هتلها، معماري منحصر به فرد، طراحي داخلي، رنگ هاي چشم نواز، نور پردازي ويژه و جلوه هاي هنري اهميت به سزايي در جلب و جذب گردشگران دارد.ارايه خدمات متمايز و متفاوت به صورت 24 ساعته توسط نيروهاي آموزش ديده و كاملاً حرفه اي در اين هتلها به گونه اي است كه میهمان، چنين هتلي را همانند محيط خانگي خود مي داند و ماهيت خدمات در آنها بسيار خاطره انگيز و فرح بخش است.

هتل الیزه شیراز اولین بوتیک هتل شیراز :

در هتل الیزه شیراز تمامی قواعد علمی و عملی یک بوتیک هتل رعایت گشته است . ما از این واژه به عنوان ابزاری برای تبلیغات استفاده نمی کنیم بلکه این قواعد را برای نگاهداشت معنی و مفهوم بوتیک هتل در تمامی قسمت ها و خدماتی که ارائه می دهیم جاری نموده ایم . طراحی داخلی هتل الیزه از لابی گرفته تا رستوران ها و اتاق های  هتل با این ایده صورت گرفته است تا میهمانمان تجربه ای متفاوت از اقامت در هتل داشته باشند . از چوب بکار گرفته شده در اتاق ها تا رنگ بندی تابلو های آبرنگ نصب شده بر روی دیوار ها با مطالعات دقیقی طراحی و نصب شده اند تا میهمانان در زمان اقامت احساس خوشایندی داشته باشند.

همین امر در خدمات ارائه شده در از سوی هتل به میهمانان نیز رعایت شده است . امکانات خاص برای تجار ، خردسالان در اتاق هایی از نوع business و یا Kid's heaven  نمود پیدا کرده است . از  وجود املت بار در هنگام صبحانه و پخت نان در تنوری که در سالن صبحانه در نظر گرفته شده است تا عدم استفاده از قهوه فوری  و بجای آن دستگاه قهوه ساز همه از موارد کوچکی است که سعی شده است تا تجربه اقامت در هتل الیزه شیراز را منحصر بفرد، فرح بخش و ماندگار نماید.

تماس با ما

ایران-شیراز

معالی آباد کوی پزشکان شماره 20 هتل الیزه

تلفن های تماس : 93 الی 36238890 (71) 98+

پست الکترونیکی : Marketing {@} Elysee.ir

سامانه استخدامی الیزه : https://portal.elyseehotel.org

دور نگار : 36237059 (71) 98+

 

هتل الیزه شیراز

هتل الیزه با ایده  "هتلی متفاوت در شیراز" ، هتلی که کیفیت اسکان گردشگران تفریحی و تجاری شیراز را بهبود ببخشد و پاسخگوی تمامی نیازهای دنیای امروز مهمانان باشد، در منطقه معالی آباد واقع شد است. بافت تجاری و مسکونی این منطقه، شهرسازی مدرن و سطح درآمدی بالای ساکنین، مکان هتل را تبدیل به یکی از خاص ترین مکان ها برای هتلی با سبک "بوتیک هتل" کرده است.

اتاق ها و تمامی امکانات هتل الیزه بر اساس استاندارد های بین المللی به نحوی طراحی و اجرا شده است تا بتوانیم فراتر از انتظارات میهمانانمان خدماتی منحصر بفرد ، خاص و در شان آنان ارائه نماییم . تمامی پرسنل هتل الیزه آموزش دیده اند تا میزبانانی درخور ، صمیمی و مودب باشند.

×

با عضویت در شبکه های اجتماعی هتل الیزه از آخرین تخفیفات و اخبار هتل مطلع شوید.