هفت تن یا هفت تنان.
باغ عمارتی قدیمی در یکی از محله های قدیمی شیراز در دامنه تنگ الله اکبر و بالاتر از آرامگاه حافظیه وجود دارد که در گویش محلی به آن هف تن (با حذف ت "هفت") گفته میشود و این محله هم هف تن نامیده میشود. باغی در دل کوه که وجه تسمیه خود را از 7 عارفی گرفته که در آن آرمیده اند که از دیر باز مردم شیراز به آنها ارادت خاصی داشته اند تا حدی که کریم خان زند دستور به ساخت سنگ های بزرگی برای مقبره هر کدام از آنها داد که تا به امروز باقی است.
این باغ که به تکیه هفت تنان نیز معروف است، اکنون به موزه بدل گشته است. در قدیم مردم شیراز از روی ارادتی که به این عرفا داشته اند، به جهت اجابت دعا به این مکان  میرفتند و گاه طلب باران  مینمودند.
عمارت میانی این باغ که از دو ستون یکپارچه تشکیل شده، تالاری را بوجود اورده است که منقش به شاهکارهای نقاشی دوره های مختلف به خصوص زندیه است،  از جمله میتوان به  نقوش حضرت ابراهیم، موسی و شبان و درویش و کشکول اشاره کرد.
وجود جاذبه های تاریخی بسیار در شیراز از جمله حافظیه و سعدیه، شاید مجال برای دیدن دیگر نقطه های گردشگری نگذارد و بعضا دچار کمرنگ شدن  گردد اما همین نقاط کمتر دیده شده همچون هف تن! میتواند سفر شما را متفاوت نماید. بدون شک دیدن شیراز بدون بازدید از تکیه هفت تنان،  یک جای خالی در سفر شما میهمانان عزیز به حساب می آِید! بنابراین برای بازدید از این مکان تاریخی زیبا حتما برنامه ریزی بفرمایید.

haftanan

تماس با ما

ایران-شیراز

معالی آباد کوی پزشکان شماره 20 هتل الیزه

تلفن های تماس : 93 الی 36238890 (71) 98+

پست الکترونیکی : Marketing {@} Elysee.ir

سامانه استخدامی الیزه : https://portal.elyseehotel.org

دور نگار : 36237059 (71) 98+

 

هتل الیزه شیراز

هتل الیزه با ایده  "هتلی متفاوت در شیراز" ، هتلی که کیفیت اسکان گردشگران تفریحی و تجاری شیراز را بهبود ببخشد و پاسخگوی تمامی نیازهای دنیای امروز مهمانان باشد، در منطقه معالی آباد واقع شد است. بافت تجاری و مسکونی این منطقه، شهرسازی مدرن و سطح درآمدی بالای ساکنین، مکان هتل را تبدیل به یکی از خاص ترین مکان ها برای هتلی با سبک "بوتیک هتل" کرده است.

اتاق ها و تمامی امکانات هتل الیزه بر اساس استاندارد های بین المللی به نحوی طراحی و اجرا شده است تا بتوانیم فراتر از انتظارات میهمانانمان خدماتی منحصر بفرد ، خاص و در شان آنان ارائه نماییم . تمامی پرسنل هتل الیزه آموزش دیده اند تا میزبانانی درخور ، صمیمی و مودب باشند.

×

با عضویت در شبکه های اجتماعی هتل الیزه از آخرین تخفیفات و اخبار هتل مطلع شوید.