خانه زینت الملک، موزه مشاهیر فارس

در ضلع غربی نارنجستان قوام عمارت زیبایی قرار دارد که به خانه زینت‌الملوک مشهور است. این خانه محل سکونت زینت‌الملوک قوامی(دختر قوام‌الملک چهارم) بوده است. ورودی این بنا به شکل زیبایی مقرنس کاری شده است با عبور از یک هشتی وارد حیاط خانه می شویم که دارای حجاری های سنگی و مشبک کاری شده اس.

 

هر یک از اضلاع این ساختمان با توجه به موقعیت فصلی کاربرد خاص خود را داشته و مورد استفاده قرار می گرفته است.تالار اصلی این خانه در ضلع غربی قرار دارد که با نقاشی و آیینه کاری هنرمندان از دوران قاجاریه تزئین شده است. این عمارت که به فاصله یک کوچه با خانه قوام قرار دارد و به وسیله یک راه زیرزمینی با آن در ارتباط است، در حقیقت اندرونی خانه قوام و محل رفت‌وآمد محارم بوده و امروز به موزه تبدیل شده است. در این موزه دیدنی، شخصیت های مهم فارس از دیرباز تا کنون به صورت تندیس هایی در ابعاد و شکل واقعی  وجود دارد. دیدن شیخ عجل سعدی شیرازی در حالی که به شما زل زده است و یا شوریده شیرازی که در کنجی نشسته، آن هم با شکل و شمایل واقعی که گویی زنده هستند، خالی از لطف نیست و در سفر به شیراز حتما پیشنهاد میکنیم از این مکان دیدنی بازدید فرمائید.

 

تماس با ما

ایران-شیراز

معالی آباد کوی پزشکان شماره 20 هتل الیزه

تلفن های تماس : 93 الی 36238890 (71) 98+

پست الکترونیکی : Marketing {@} Elysee.ir

سامانه استخدامی الیزه : https://portal.elyseehotel.org

دور نگار : 36237059 (71) 98+

 

هتل الیزه شیراز

هتل الیزه با ایده  "هتلی متفاوت در شیراز" ، هتلی که کیفیت اسکان گردشگران تفریحی و تجاری شیراز را بهبود ببخشد و پاسخگوی تمامی نیازهای دنیای امروز مهمانان باشد، در منطقه معالی آباد واقع شد است. بافت تجاری و مسکونی این منطقه، شهرسازی مدرن و سطح درآمدی بالای ساکنین، مکان هتل را تبدیل به یکی از خاص ترین مکان ها برای هتلی با سبک "بوتیک هتل" کرده است.

اتاق ها و تمامی امکانات هتل الیزه بر اساس استاندارد های بین المللی به نحوی طراحی و اجرا شده است تا بتوانیم فراتر از انتظارات میهمانانمان خدماتی منحصر بفرد ، خاص و در شان آنان ارائه نماییم . تمامی پرسنل هتل الیزه آموزش دیده اند تا میزبانانی درخور ، صمیمی و مودب باشند.

×

با عضویت در شبکه های اجتماعی هتل الیزه از آخرین تخفیفات و اخبار هتل مطلع شوید.