کمپین شیراز شما را دوست دارد
مسجد نصیر الملک
جادوی رنگی شهر شیراز، جاذبه گردشگری ای که سالانه پذیرای  خیل عظیم گردشگران داخلی و به خصوص خارجی  میباشد، محل تلاقی رنگ و نور و قدمت که به دست ربردست هنرمندان این دیار کهن ساخته شده است، مسجد نصیر الملک شیراز را بهتر بشناسیم.

ارزنده ترین مسجد ایران از لحاظ کاشی کاری و مقرنس ها و بازی فوق العاده زیبای نور در برخورد با شیشه های رنگی شبستان این مسجد، جلوه ای بی بدیل و ناب را از هنر معماری ایرانی –اسلامی  بوجود آورده که به گواه بسیاری از متخصصین و فعالان و علاقه مندان، زیباترین مسجد ایران به راستی شایسته این عمارت است.
مسجد نصیر الملک که به دلیل وجود بسیار شیشه های رنگی  که با برخورد نور خورشید در صبح گاه  با آن، کل فضای داخل مسجد را غرق در رنگهای زیبا مینماید، به مسجد صورتی مشهور شده، یکی از آثار ارزشمند به جای مانده از دوره قاجاری است که ساخت آن 12 سال از 1255 تا 1267 طول کشیده است. این بنای ماندگار به دستور میرزا حسن علی خان نصیرالملک، فرزند  میرزا علی اکبر قوام، حاکم وقت فارس ساخته شد که کار ساخت آن به بهترین معمار آن دوران، محمد حسن معمار سپرده شد.


کاشی کاری ها و مقرنس ها، ترکیب نقاشی های زیبا از گل و بوته های گل سرخ و زنبق شیراز،  بر سر در این مسجد و در کل بنا چشم را به راستی مینوازد.  مسجد از دو شبستان تشکیل شده که یکی از آنها به هنگام صبح، نور خورشید با عبور از شیشه های رنگی پنجره های آن، کل فضای داخل مسجد را مملو از  نور های رنگی مینماید که به ستونها و کاشی کاری ها و کف مسجد میتابد که بازتاب آنها، سقف زیبای آن را نیز روشن میکند که یکی از جاذبه های ویژه گردشگری ایران است که چون پای در آن میگذارید، گویی وارد دریایی از رنگهای زیبا میشوید، به جرات میتوان گفت بی مانند است و هیچ بنایی وجود ندارد که به سان مسجد صورتی، این چنین غرق در نور و زیبایی گردد
شبستان دیگر مسجد که به شبستان تابستانی معروف است، مقابل شبستان اصلی است که در تابستان فضای خنک تری دارد. در حال حاضر، این شبستان به موزه  داخلی بنا تبدیل گشته است.
زیبایی های این بنا به این جا ختم نمیگردد. ایوان های شمالی و جنوبی مسجد نیز خود گویای سخن بسیاری از معماری زیبای ایرانی است.  ایوان جنوبی مسجد که  رو به قبله است، بزرگتر از ایوان شمالی ساخته شده است و حوض بزرگی  مابین ایوان ها و شبستان ها قرار دارد.
این بنا در دل خود پذیرای مدفن یکی از امامزادگان به نام شیراز به نام امامزاده زنجیری  نیز هست که درباره این بنا در آینده توضیحات کاملتری ارائه خواهد شد

بهترین زمان برای بازدید از این مسجد زیبا و برخورداری از فضای آرام آن و همچنین غرق شدن در دنیایی از نور و رنگ عشق، صبح  زود است. در پاییز و زمستان که نور خورشید مایل تر میتابد، فضای داخل مسجد زیباتر است. بنابراین برای دیدن این همه زیبایی، صبح خیلی زود دست به کار شوید!

✅کمپین شیراز شما را دوست دارد
#shirazlovesyou

تماس با ما

ایران-شیراز

معالی آباد کوی پزشکان شماره 20 هتل الیزه

تلفن های تماس : 93 الی 36238890 (71) 98+

پست الکترونیکی : Marketing {@} Elysee.ir

سامانه استخدامی الیزه : https://portal.elyseehotel.org

دور نگار : 36237059 (71) 98+

 

هتل الیزه شیراز

هتل الیزه با ایده  "هتلی متفاوت در شیراز" ، هتلی که کیفیت اسکان گردشگران تفریحی و تجاری شیراز را بهبود ببخشد و پاسخگوی تمامی نیازهای دنیای امروز مهمانان باشد، در منطقه معالی آباد واقع شد است. بافت تجاری و مسکونی این منطقه، شهرسازی مدرن و سطح درآمدی بالای ساکنین، مکان هتل را تبدیل به یکی از خاص ترین مکان ها برای هتلی با سبک "بوتیک هتل" کرده است.

اتاق ها و تمامی امکانات هتل الیزه بر اساس استاندارد های بین المللی به نحوی طراحی و اجرا شده است تا بتوانیم فراتر از انتظارات میهمانانمان خدماتی منحصر بفرد ، خاص و در شان آنان ارائه نماییم . تمامی پرسنل هتل الیزه آموزش دیده اند تا میزبانانی درخور ، صمیمی و مودب باشند.

×

با عضویت در شبکه های اجتماعی هتل الیزه از آخرین تخفیفات و اخبار هتل مطلع شوید.