خانه زینت الملک، موزه مشاهیر فارس

در ضلع غربی نارنجستان قوام عمارت زیبایی قرار دارد که به خانه زینت‌الملوک مشهور است. این خانه محل سکونت زینت‌الملوک قوامی(دختر قوام‌الملک چهارم) بوده است. ورودی این بنا به شکل زیبایی مقرنس کاری شده است با عبور از یک هشتی وارد حیاط خانه می شویم که دارای حجاری های سنگی و مشبک کاری شده اس.

 

هر یک از اضلاع این ساختمان با توجه به موقعیت فصلی کاربرد خاص خود را داشته و مورد استفاده قرار می گرفته است.تالار اصلی این خانه در ضلع غربی قرار دارد که با نقاشی و آیینه کاری هنرمندان از دوران قاجاریه تزئین شده است. این عمارت که به فاصله یک کوچه با خانه قوام قرار دارد و به وسیله یک راه زیرزمینی با آن در ارتباط است، در حقیقت اندرونی خانه قوام و محل رفت‌وآمد محارم بوده و امروز به موزه تبدیل شده است. در این موزه دیدنی، شخصیت های مهم فارس از دیرباز تا کنون به صورت تندیس هایی در ابعاد و شکل واقعی  وجود دارد. دیدن شیخ عجل سعدی شیرازی در حالی که به شما زل زده است و یا شوریده شیرازی که در کنجی نشسته، آن هم با شکل و شمایل واقعی که گویی زنده هستند، خالی از لطف نیست و در سفر به شیراز حتما پیشنهاد میکنیم از این مکان دیدنی بازدید فرمائید.

 

Contact us

Fars Province, Shiraz, Moali'Abad Blvd, Pezeshkan St

 

Phone : 071 3623 8890

Email: Marketing {@} elysee.ir

accept visa cart accept visa cart

Shiraz Elysee Hotel

Elysee Hotel with the concept of "New Class of Hospitality" in mind, a hotel which enhances both the quality of accommodation and traveling experiences for business and international travelers to Shiraz, inaugurated in September 2014. Elysee is the first family-run Boutique hotel in Shiraz, located at high end street called "Mali-Abad". Staying at Elysee, you are in 7 minutes walk distance from Metro Station, 25-30 minutes driving to airport and 15 minutes away from international trade fair which truly unveil the strategic location of Hotel.  Elysee's bustling Maliabad neighborhood abounds with Shiraz's best shopping centers, dining experiences and lifestyle malls.
The 68 guest rooms and suites at Elysee are spacious in room size and tastefully appointed to provide you with a lifestyle of urban comfort and convenience according to coded international standards. All feature free Wi-Fi and broadband internet access to ensure you are always connected while on the go.

×

با عضویت در شبکه های اجتماعی هتل الیزه از آخرین تخفیفات و اخبار هتل مطلع شوید.